zamów wycenę

Jak wybrać odpowiednie wiązary do swojego dachu?

7 września, 2022

Jak wybrać odpowiednie wiązary do swojego domu lub budynku? Co je różni i jak się je stosuje? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Budując swój dom warto wybierać materiały oraz technologie, które zapewnią wytrzymałość na lata. Konstrukcje dachu są ważne ponieważ obciążone są czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, grad lub wiatr. Skorzystaj z porady ekspertów i wybierz produkt odpowiedni dla siebie.

Nasza oferta to wiązary dachowe, które zawsze dostosowujemy do potrzeb Klienta. Dzięki temu dostarczamy produkt, który w stu procentach zaspokaja zapotrzebowania zamawiającego. Od projektu, przez produkcję aż po montaż słuchamy potrzeb Klientów i realizujemy je.

Szeroki wybór dostępnych typów wiązarów jest niezbędny do różnego rodzaju budynków oraz zastosowań. Poniżej krótka charakterystyka wybranych modeli.

 • Wiązar standardowy nieprzewidujący pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym) – Model przystosowany do konstrukcji niewykorzystujących poddasza jako pomieszczenia użytkowego. Rozmieszczenie słupków i krzyżulców w środku elementu utrudnia przemieszczanie się między nimi dlatego ten model polecany jest do konstrukcji z niezagospodarowanym poddaszem.
 • Wiązar standardowy przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym) – Odmiana wiązara standardowego, w której słupki i krzyżulce umieszczone są w inny sposób. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stworzona jest przestrzeń, którą można w dowolny sposób wykorzystać.
 • Wiązar standardowy przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem poziomym (prostym) – Podobnie jak w poprzednim modelu, ten także wykorzystywany jest przy poddaszach, które mogą być zagospodarowane pomieszczeniem. Jedyna różnica to tzw. okap, który w tym przypadku nie wychodzi poza obrys całej konstrukcji.
 • Wiązar na dachy mansardowe przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu – Ten model wykorzystywany jest w przypadku dachów mansardowych. Rozmieszczenie słupków oraz krzyżulców pozwala na zagospodarowanie poddasza w dowolny sposób.
 • Wiązar asymetryczny o pełnym kratowaniu wewnętrznym na dachy dwuspadowe – Specjalna wersja więzara przygotowana na potrzeby Klienta dla dachów o nieregularnych kształtach. W tym modelu nie przewiduje się zagospodarowanego pomieszczenia na poddaszu.
 • Wiązar nożycowy podwyższający pomieszczenie na parterze – Typ więzara, który ze względu na swoją konstrukcję przystosowany jest do podwyższania pomieszczeń na parterze. Polecany dla domów jednopiętrowych, w których zamiast przestrzeni na poddaszu powiększana jest przestrzeń parteru.
 • Wiązar z podniesionym pasem dolnym podwyższający pomieszczenie na parterze z okapem opadającym (ukośnym) – Model ten polecany jest dla domów jednopiętrowych, w których poddasze może być zagospodarowane pomieszczeniem. Wiązar ten podwyższa wysokość parteru ale jednocześnie pozwala urządzić poddasze w wybrany sposób.
 • Wiązar z pasami równoległymi na dachy o niskim pochyleniu – Prosta konstrukcja polecana wyłącznie do dachów o niskim nachyleniu. Dobrze sprawdzi się w każdym typie budynku.
 • Wiązar asymetryczny o pełnym kratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe – Przystosowany wyłącznie do dachów jednospadowych w różnego rodzaju budynkach. Prosta konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość.

Oczywiście dobór odpowiedniego typu konstrukcji oraz jej rozłożenia na budynku powstaje we współpracy z Klientem. Dzięki profesjonalnym programom możemy dokładnie określić położenie każdego z elementów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami! Wszystko Ci wytłumaczymy i odpowiemy na pytania. Zapraszamy do kontaktu!

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.