zamów wycenę

Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wiązary stanowią kluczowy aspekt konstrukcyjny, przekazujący obciążenia z dachu na pozostałą część budynku. Są powszechnie używane, szczególnie przy większych dachach, i wykazują się wysoką skutecznością w praktyce. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z cechami naszych rozwiązań budowlanych.

Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Prefabrykowane struktury cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na potwierdzoną skuteczność w różnych typach budynków mieszkalnych. Firma Dachy Linter specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych prefabrykowanych wiązarów dachowych, które gwarantują trwałość i solidność konstrukcji. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych z Chełma do zapoznania się z naszą ofertą.

Charakterystyka wiązarów dachowych – Chełm

W naszej ofercie znajdują się wiązary dachowe:

 • standardowe – nieprzewidujące pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym) i przewidujące pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym) lub okapem poziomym (prostym),
 • na dachy mansardowe,
 • asymetryczne o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe i dwuspadowe,
 • nożycowe,
 • z podniesionym pasem dolnym,
 • z pasami równoległymi.

Staramy się zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów z Chełma, dlatego nasze wiązary drewniane są precyzyjnie wykonane, aby przyspieszyć i ułatwić procesy budowlane.

Szerokie zastosowanie wiązarów dachowych

Oferowane przez nas rozwiązania z powodzeniem wykorzystywane są w:

 • domach
 • obiektach rolniczych
 • obiektach użyteczności publicznej
 • budynkach usługowo-handlowych
 • budynkach produkcyjnych

Nasza technologia nie tylko jest stosowana w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych o wielu kondygnacjach, ale również oferuje gotowe konstrukcje dachowe dostosowane do konkretnych modeli domów. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że wszystkie elementy doskonale pasują do siebie. Drewniane wiązary głównie służą do przekształcania nieużytkowych poddaszy, które często są wykorzystywane jako niewielkie pomieszczenia magazynowe, np. do przechowywania nart, choinek lub innych przedmiotów. Dodatkowo, nasze wiązary mogą być również wykorzystane do adaptacji poddasza na cele użytkowe.

Produkcja wiązarów dachowych – Chełm

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, które posiadają własny tartak i stolarnię, co pozwala nam osiągnąć wysoką precyzję w produkcji drewnianych konstrukcji. W naszych projektach korzystamy wyłącznie z starannie wyselekcjonowanej tarcicy, która posiada certyfikat CE, świadczący o jej jakości. Przeprowadzamy proces 4-stronnego strugania i termicznego suszenia do odpowiedniego poziomu wilgotności, co nadaje tarcicy wysoką klasę wytrzymałości C-24. Wszystko to przekłada się na doskonałą wytrzymałość materiału.

Dachy Linter – technologia

W przeciwieństwie do klasycznej metody budowy dachów, nasze prefabrykowane wiązary dachowe są wytwarzane w naszym zakładzie produkcyjnym. W firmie Dachy Linter stosujemy zaawansowane oprogramowanie zgodne z aktualnymi przepisami budowlanymi. Każdy projekt jest nadzorowany przez doświadczonego inżyniera konstrukcyjnego, co gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu i wyspecjalizowanym maszynom osiągamy wysoką precyzję wymiarów oraz jakość wykonania wiązarów.

Kratownice drewniane a wiązary dachowe

Kratownice drewniane stanowią pewną odmianę wiązarów dachowych. Wiązary to gotowe komponenty więźby, które, po zainstalowaniu, kształtują strukturę dachu. Składają się z desek lub bali, które połączone metalowymi płytkami tworzą kratownicę. Kratownica, znana również jako dźwigar, występuje w trzech głównych typach: drewnianym, żelbetonowym i stalowym. Spośród nich, kratownica drewniana jest najbardziej ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Zalety wiązarów dachowych

Wiązary dachowe z drewna są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji więźby, ze względu na ich wszechstronność, która pozwala na adaptację do różnorodnych rodzajów domów. Prefabrykowane elementy cechują się większą wytrzymałością w porównaniu z tradycyjnymi komponentami. Ich montaż może być przeprowadzany nawet w chłodniejszych okresach, a czas instalacji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych więźb ciesielskich. Płaski kształt prefabrykatów pomaga także w ograniczeniu wilgotności w budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnych więźb, nasze rozwiązania eliminują potrzebę kosztownego betonowego stropu. Dzięki wykorzystaniu certyfikowanego, wysokiej jakości drewna poprawiliśmy trwałość i solidność całej konstrukcji. Dodatkowo, nasze drewniane kratownice są odpowiednie do instalacji systemów fotowoltaicznych.

Zakup wiązarów dachowych w Chełmie – dlaczego my?

Wybierając nasze propozycje, możesz być pewien solidnego dachu nad swoją głową. W firmie Dachy Linter traktujemy każde zlecenie indywidualnie, oferując kompleksową obsługę montażu drewnianego dachu dla klientów z Chełma. Zaangażowani jesteśmy we wszystkie etapy, począwszy od projektu konstrukcji, a skończywszy na produkcji więźby, przykładając szczególną uwagę do potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki szybkiej realizacji zamówień, zapewniamy użycie jedynie wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych materiałów do produkcji drewnianych wiązarów. Świadczymy także fachowe doradztwo i wsparcie, starając się dostosować najlepsze rozwiązania do charakterystyki konkretnego dachu. Nasze konstrukcje dachowe z wiązarów stanowią solidną podstawę dla ciężkich pokryć dachowych. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do kontaktu, gdzie chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiedzi na pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości dotyczące naszej oferty.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jak zbudowany jest wiazar?

 • jętka
 • pas górny
 • słupek
 • krzyżulec
 • płytka kolczasta
 • przestrzeń użytkowa
 • pas dolny
 • klin
 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  nieprzewidujący pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym)

  Model przystosowany do konstrukcji niewykorzystujących poddasza jako pomieszczenia użytkowego. Rozmieszczenie słupków i krzyżulców w środku elementu utrudnia przemieszczanie się między nimi dlatego ten model polecany jest do konstrukcji z niezagospodarowanym poddaszem.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym)

  Odmiana wiązara standardowego, w której słupki i krzyżulce umieszczone są w inny sposób. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stworzona jest przestrzeń, którą można w dowolny sposób wykorzystać.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem poziomym (prostym)

  Podobnie jak w poprzednim modelu, ten także wykorzystywany jest przy poddaszach, które mogą być zagospodarowane pomieszczeniem. Jedyna różnica to tzw. okap, który w tym przypadku nie wychodzi poza obrys całej konstrukcji.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar na dachy mansardowe

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu

  Ten model wykorzystywany jest w przypadku dachów mansardowych. Rozmieszczenie słupków oraz krzyżulców pozwala na zagospodarowanie poddasza w dowolny sposób.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy dwuspadowe

  Specjalna wersja więzara przygotowana na potrzeby Klienta dla dachów o nieregularnych kształtach. W tym modelu nie przewiduje się zagospodarowanego pomieszczenia na poddaszu.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar nożycowy

  podwyższający pomieszczenie na parterze

  Typ więzara, który ze względu na swoją konstrukcję przystosowany jest do podwyższania pomieszczeń na parterze. Polecany dla domów jednopiętrowych, w których zamiast przestrzeni na poddaszu powiększana jest przestrzeń parteru.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z podniesionym pasem dolnym

  podwyższający pomieszczenie na parterze z okapem opadającym (ukośnym)

  Model ten polecany jest dla domów jednopiętrowych, w których poddasze może być zagospodarowane pomieszczeniem. Wiązar ten podwyższa wysokość parteru ale jednocześnie pozwala urządzić poddasze w wybrany sposób.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z pasami równoległymi

  na dachy o niskim pochyleniu

  Prosta konstrukcja polecana wyłącznie do dachów o niskim nachyleniu. Dobrze sprawdzi się w każdym typie budynku.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe

  Przystosowany wyłącznie do dachów jednospadowych w różnego rodzaju budynkach. Prosta konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Doświadczenie, wysoka jakość i wieloletnia gwarancja - to wyznaczniki produktów wysokiej jakości. Nasza oferta to więźby dachowe stworzone w sposób, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Każdy projekt domu jest wyjątkowy i tak też podchodzimy do naszych Klientów. Oferujemy gotowe konstrukcje stworzone pod konkretny model domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.