zamów wycenę

Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wiązary to podstawowe elementy konstrukcyjne, których zadaniem jest przenoszenie obciążeń z dachu na resztę budynku. Mają szerokie zastosowanie ale najlepiej sprawdzają się w przypadku dachów o dużej powierzchni. Poznaj szczegóły naszych konstrukcji.

Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Nie bez przyczyny prefabrykowane konstrukcje cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem. Sprawdziły się już w tysiącach domów. Firma Dachy Linter proponuje gotowe wiązary dachowe. Więźba dachowa naszej produkcji pozwala tworzyć wytrzymałe i solidne konstrukcje. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Łodzi i województwa łódzkiego do zapoznania się z naszą ofertą.

Charakterystyka wiązarów dachowych – łódzkie

W naszej ofercie znajdują się wiązary dachowe:

 • standardowe – nieprzewidujące pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym) i przewidujące pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym) lub okapem poziomym (prostym),
 • na dachy mansardowe,
 • asymetryczne o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe i dwuspadowe,
 • nożycowe,
 • z podniesionym pasem dolnym,
 • z pasami równoległymi.

Dokładamy wszelkich starań, by spełniać oczekiwania naszych nawet najbardziej wymagających Klientów z województwa łódzkiego. Dlatego oferowane przez nas wiązary drewniane produkujemy w taki sposób, by ułatwiały i przyspieszały prace budowlane.

Szerokie zastosowanie wiązarów dachowych

Oferowane przez nas rozwiązania z powodzeniem wykorzystywane są w:

 • domach
 • obiektach rolniczych
 • obiektach użyteczności publicznej
 • budynkach usługowo-handlowych
 • budynkach produkcyjnych

Technologia ta stosowana jest również w przypadku budynków wielorodzinnych czy piętrowych. Ponadto oferujemy gotowe konstrukcje dachowe, które tworzone są pod konkretny model domu. Dzięki temu nasi Klienci mogą mieć pewność, że każdy element będzie do siebie pasował. Chociaż kratownice drewniane głównie stosowane są do wykonania poddasza nieużytkowego, które zazwyczaj używane jest jako małe pomieszczenie magazynowe, np. do przechowywania nart, choinek, pudełek itd., to nasze więźby mogą być również użyte do wykonania poddasza użytkowego.

Produkcja wiązarów dachowych – Łódź

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, które posiadają własny tartak i brakarza, co pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji wykonania więźby drewnianej. W naszych projektach stosujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowaną tarcicę. Jest to certyfikowana tarcica znakowana znakiem jakości CE. 4-stronnie strugana i suszona termicznie do odpowiedniej wilgotności tarcica posiada również wysoką klasę wytrzymałości C-24. Wszystko to sprawia, że wyróżnia się ona dużą wytrzymałością.

Dachy Linter – technologia

W przeciwieństwie do tradycyjnej więźby, wiązary dachowe montowane są w naszym zakładzie produkcyjnym. W Dachy Linter stosujemy innowacyjne i wyspecjalizowane oprogramowanie, które uwzględnia obowiązujące normy budowlane. Nad naszymi projektami czuwa doświadczony inżynier konstruktor. Dzięki temu każdy projekt wychodzący spod naszych rąk to gwarancja bezpieczeństwa konstrukcji. Zastosowanie innowacyjnego oprogramowania połączone ze specjalistycznymi maszynami pozwala uzyskać wysoką precyzję wymiarów oraz jakość więźby.

Kratownice drewniane a wiązary dachowe

Kratownice drewniane to rodzaj wiązarów dachowych. Mianowicie wiązary to gotowe elementy więźby, które po zamontowaniu tworzą konstrukcję dachową. Wiązary składają się z desek lub bali, które po połączeniu za pomocą metalowych płytek tworzą kratownice. Kratownica nazywana również dźwigarem dostępna jest w trzech rodzajach – drewniana, żelbetonowa i stalowa. Najbardziej ekologiczna i najtańsza kratownica to kratownica drewniana.

Zalety wiązarów dachowych

Drewniane wiązary dachowe to alternatywa dla tradycyjnej więźby. Jedną z największych zalet jest fakt, że mogą być one zastosowane w większości domów. Co więcej, prefabrykowane elementy wyróżniają się zwiększoną nośnością w porównaniu z tymi wykonanymi metodami tradycyjnymi. Mogą być montowane również zimą. Ponadto, sam montaż oferowanych przez nas konstrukcji trwa o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnej, ciesielskiej więźby dachowej. Szybkie wznoszenie z gotowych prefabrykatów redukuje także zawilgocenie budynku. W odróżnieniu od tradycyjnej więźby, w przypadku naszych konstrukcji nie ma konieczności wykonywania kosztownego stropu żelbetowego budynku. Poza tym, zastosowanie wysokiej jakości certyfikowanego drewna znacznie wpływa na żywotność i solidność całej konstrukcji. Kratownice drewniane nadają się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Zakup wiązarów dachowych w województwie łódzkim – dlaczego my?

Wybierając nasze rozwiązania możesz mieć pewność, że zyskujesz solidny dach nad głową. W Dachy Linter do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, oferując wszystkim zainteresowanym montażem drewnianego dachu z województwa łódzkiego kompleksową obsługę począwszy od projektu konstrukcji, aż po produkcję więźby, każdorazowo biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. Oferujemy szybką realizację zleceń a do produkcji wiązarów drewnianych korzystamy wyłącznie z wysokogatunkowych i starannie wyselekcjonowanych materiałów. Ponadto, służymy fachowym doradztwem i wsparciem. Zawsze dobieramy najbardziej korzystne rozwiązania do przeznaczenia i typu dachu. Co więcej, nasze konstrukcje dachu z wiązarów z powodzeniem można pokryć pokryciem dachowym ciężkim. Po więcej informacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości dotyczące naszej oferty.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jak zbudowany jest wiazar?

 • jętka
 • pas górny
 • słupek
 • krzyżulec
 • płytka kolczasta
 • przestrzeń użytkowa
 • pas dolny
 • klin
 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  nieprzewidujący pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym)

  Model przystosowany do konstrukcji niewykorzystujących poddasza jako pomieszczenia użytkowego. Rozmieszczenie słupków i krzyżulców w środku elementu utrudnia przemieszczanie się między nimi dlatego ten model polecany jest do konstrukcji z niezagospodarowanym poddaszem.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym)

  Odmiana wiązara standardowego, w której słupki i krzyżulce umieszczone są w inny sposób. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stworzona jest przestrzeń, którą można w dowolny sposób wykorzystać.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem poziomym (prostym)

  Podobnie jak w poprzednim modelu, ten także wykorzystywany jest przy poddaszach, które mogą być zagospodarowane pomieszczeniem. Jedyna różnica to tzw. okap, który w tym przypadku nie wychodzi poza obrys całej konstrukcji.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar na dachy mansardowe

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu

  Ten model wykorzystywany jest w przypadku dachów mansardowych. Rozmieszczenie słupków oraz krzyżulców pozwala na zagospodarowanie poddasza w dowolny sposób.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy dwuspadowe

  Specjalna wersja więzara przygotowana na potrzeby Klienta dla dachów o nieregularnych kształtach. W tym modelu nie przewiduje się zagospodarowanego pomieszczenia na poddaszu.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar nożycowy

  podwyższający pomieszczenie na parterze

  Typ więzara, który ze względu na swoją konstrukcję przystosowany jest do podwyższania pomieszczeń na parterze. Polecany dla domów jednopiętrowych, w których zamiast przestrzeni na poddaszu powiększana jest przestrzeń parteru.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z podniesionym pasem dolnym

  podwyższający pomieszczenie na parterze z okapem opadającym (ukośnym)

  Model ten polecany jest dla domów jednopiętrowych, w których poddasze może być zagospodarowane pomieszczeniem. Wiązar ten podwyższa wysokość parteru ale jednocześnie pozwala urządzić poddasze w wybrany sposób.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z pasami równoległymi

  na dachy o niskim pochyleniu

  Prosta konstrukcja polecana wyłącznie do dachów o niskim nachyleniu. Dobrze sprawdzi się w każdym typie budynku.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe

  Przystosowany wyłącznie do dachów jednospadowych w różnego rodzaju budynkach. Prosta konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Doświadczenie, wysoka jakość i wieloletnia gwarancja - to wyznaczniki produktów wysokiej jakości. Nasza oferta to więźby dachowe stworzone w sposób, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Każdy projekt domu jest wyjątkowy i tak też podchodzimy do naszych Klientów. Oferujemy gotowe konstrukcje stworzone pod konkretny model domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.