zamów wycenę

Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wiązary stanowią kluczowe komponenty konstrukcyjne, przeznaczone do przekazywania obciążeń z dachu na pozostałą część budynku. Szeroko wykorzystywane, zwłaszcza w przypadku dużych dachów, sprawdzają się doskonale. Odkryj bliżej specyfikacje naszych rozwiązań konstrukcyjnych.

Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Prefabrykowane konstrukcje zdobywają coraz większą popularność z powodów, które zostały już zweryfikowane w przypadku wielu tysięcy domów. Firma Dachy Linter oferuje gotowe wiązary dachowe. Dachowa więźba naszej produkcji umożliwia tworzenie trwałych i solidnych struktur. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Lublina i okolic województwa lubelskiego do zapoznania się z naszą ofertą.

Charakterystyka wiązarów dachowych – lubelskie

W naszej ofercie znajdują się wiązary dachowe:

 • standardowe – nieprzewidujące pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym) i przewidujące pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym) lub okapem poziomym (prostym),
 • na dachy mansardowe,
 • asymetryczne o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe i dwuspadowe,
 • nożycowe,
 • z podniesionym pasem dolnym,
 • z pasami równoległymi.

Nasze wysiłki skierowane są na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów z obszaru województwa lubelskiego, dlatego nasze wiązary drewniane są starannie wytwarzane tak, aby usprawniać i przyspieszać prace budowlane.

Szerokie zastosowanie wiązarów dachowych

Oferowane przez nas rozwiązania z powodzeniem wykorzystywane są w:

 • domach
 • obiektach rolniczych
 • obiektach użyteczności publicznej
 • budynkach usługowo-handlowych
 • budynkach produkcyjnych

Nasza technologia może być stosowana także w przypadku budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz wielopiętrowych. Dodatkowo, proponujemy gotowe konstrukcje dachowe, które są dostosowane do konkretnych modeli domów. Dzięki temu nasi Klienci mogą być pewni, że wszystkie elementy będą idealnie do siebie pasować. Drewniane kratownice są przede wszystkim wykorzystywane do tworzenia nieużytkowych poddaszy, które często pełnią funkcję niewielkich pomieszczeń magazynowych, np. do przechowywania nart, choinek, czy różnego rodzaju przedmiotów, nasze wiązary mogą również posłużyć do urządzenia poddasza użytkowego.

Produkcja wiązarów dachowych – Lublin

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, które posiadają własny tartak i brakarza, co pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji wykonania więźby drewnianej. W naszych projektach stosujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowaną tarcicę. Jest to certyfikowana tarcica znakowana znakiem jakości CE. 4-stronnie strugana i suszona termicznie do odpowiedniej wilgotności tarcica posiada również wysoką klasę wytrzymałości C-24. Wszystko to sprawia, że wyróżnia się ona dużą wytrzymałością.

Dachy Linter – technologia

W przeciwieństwie do tradycyjnej konstrukcji dachowej, nasze wiązary dachowe są prefabrykowane w naszym zakładzie produkcyjnym. W firmie Dachy Linter wykorzystujemy zaawansowane i specjalistyczne oprogramowanie, które uwzględnia obowiązujące przepisy budowlane. Każdy projekt jest nadzorowany przez doświadczonego inżyniera konstruktora, co zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego oprogramowania i specjalistycznych maszyn osiągamy wysoką precyzję wymiarów oraz jakość wykonanych wiązarów.

Kratownice drewniane a wiązary dachowe

Kratownice drewniane to rodzaj wiązarów dachowych. Mianowicie wiązary to gotowe elementy więźby, które po zamontowaniu tworzą konstrukcję dachową. Wiązary składają się z desek lub bali, które po połączeniu za pomocą metalowych płytek tworzą kratownice. Kratownica nazywana również dźwigarem dostępna jest w trzech rodzajach – drewniana, żelbetonowa i stalowa. Najbardziej ekologiczna i najtańsza kratownica to kratownica drewniana.

Zalety wiązarów dachowych

Drewniane wiązary dachowe stanowią alternatywę dla tradycyjnej więźby. Ich największą zalet jest fakt, że nadają się do zastosowania w większości domów. Prefabrykowane elementy cechuje zwiększona nośność w porównaniu z tradycyjnymi elementami. Nadają się do montażu w chłodnych okresach, a sam montaż oferowanych przez nas konstrukcji jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnych ciesielskich więźb dachowych. Tępo wznoszenia gotowych prefabrykatów pozwala także zredukować zawilgocenie budynku. W odróżnieniu od tradycyjnej więźby, nasze konstrukcje nie wymagają wykonywania kosztownego żelbetowego stropu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości certyfikowanego drewna znacznie poprawiliśmy żywotność i solidność całej konstrukcji. Nasze kratownice drewniane nadają się pod montaż instalacji fotowoltaicznej.

Zakup wiązarów dachowych w województwie lubelskim – dlaczego my?

Stawiając na oferowane przez nas rozwiązania zyskujesz pewność, że zyskujesz solidny dach nad głową. W Dachy Linter do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, oferując wszystkim zainteresowanym montażem drewnianego dachu z województwa lubelskiego kompleksową obsługę zaczynając od projektu konstrukcji, aż po produkcję więźby, kładąc szczególny nacisk na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. Gwarantujemy szybką realizację zleceń, oraz fakt, że do produkcji wiązarów drewnianych wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe i starannie wyselekcjonowane materiały. Ponadto, oferujemy fachowe doradztwo i wsparcie. Zawsze dobieramy najbardziej korzystne rozwiązania do przeznaczenia i typu dachu, a nasze konstrukcje dachu z wiązarów z powodzeniem stanowią bazę dla pokryć dachowych ciężkich. Po więcej informacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości dotyczące naszej oferty.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jak zbudowany jest wiazar?

 • jętka
 • pas górny
 • słupek
 • krzyżulec
 • płytka kolczasta
 • przestrzeń użytkowa
 • pas dolny
 • klin
 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  nieprzewidujący pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym)

  Model przystosowany do konstrukcji niewykorzystujących poddasza jako pomieszczenia użytkowego. Rozmieszczenie słupków i krzyżulców w środku elementu utrudnia przemieszczanie się między nimi dlatego ten model polecany jest do konstrukcji z niezagospodarowanym poddaszem.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym)

  Odmiana wiązara standardowego, w której słupki i krzyżulce umieszczone są w inny sposób. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stworzona jest przestrzeń, którą można w dowolny sposób wykorzystać.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem poziomym (prostym)

  Podobnie jak w poprzednim modelu, ten także wykorzystywany jest przy poddaszach, które mogą być zagospodarowane pomieszczeniem. Jedyna różnica to tzw. okap, który w tym przypadku nie wychodzi poza obrys całej konstrukcji.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar na dachy mansardowe

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu

  Ten model wykorzystywany jest w przypadku dachów mansardowych. Rozmieszczenie słupków oraz krzyżulców pozwala na zagospodarowanie poddasza w dowolny sposób.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy dwuspadowe

  Specjalna wersja więzara przygotowana na potrzeby Klienta dla dachów o nieregularnych kształtach. W tym modelu nie przewiduje się zagospodarowanego pomieszczenia na poddaszu.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar nożycowy

  podwyższający pomieszczenie na parterze

  Typ więzara, który ze względu na swoją konstrukcję przystosowany jest do podwyższania pomieszczeń na parterze. Polecany dla domów jednopiętrowych, w których zamiast przestrzeni na poddaszu powiększana jest przestrzeń parteru.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z podniesionym pasem dolnym

  podwyższający pomieszczenie na parterze z okapem opadającym (ukośnym)

  Model ten polecany jest dla domów jednopiętrowych, w których poddasze może być zagospodarowane pomieszczeniem. Wiązar ten podwyższa wysokość parteru ale jednocześnie pozwala urządzić poddasze w wybrany sposób.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z pasami równoległymi

  na dachy o niskim pochyleniu

  Prosta konstrukcja polecana wyłącznie do dachów o niskim nachyleniu. Dobrze sprawdzi się w każdym typie budynku.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe

  Przystosowany wyłącznie do dachów jednospadowych w różnego rodzaju budynkach. Prosta konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Doświadczenie, wysoka jakość i wieloletnia gwarancja - to wyznaczniki produktów wysokiej jakości. Nasza oferta to więźby dachowe stworzone w sposób, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Każdy projekt domu jest wyjątkowy i tak też podchodzimy do naszych Klientów. Oferujemy gotowe konstrukcje stworzone pod konkretny model domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.