zamów wycenę

Wiązary dachowe

Wiązary dachowe

Wiązary pełnią istotną rolę jako fundamentalne elementy konstrukcyjne, mające za zadanie przenoszenie obciążeń z dachu na resztę budowli. Znajdują szerokie zastosowanie, zwłaszcza przy dużych dachach, i doskonale sprawdzają się w praktyce. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z charakterystyką naszych rozwiązań konstrukcyjnych.

Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Prefabrykowane konstrukcje zyskują coraz większą popularność ze względu na udowodnioną skuteczność w przypadku tysięcy domów. Firma Dachy Linter specjalizuje się w oferowaniu gotowych wiązarów dachowych. Nasze prefabrykowane dachowe więźby umożliwiają tworzenie trwałych i solidnych struktur. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych z obszaru województwa podkarpackiego do zapoznania się z naszą ofertą.

Charakterystyka wiązarów dachowych – podkarpackie

W naszej ofercie znajdują się wiązary dachowe:

 • standardowe – nieprzewidujące pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym) i przewidujące pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym) lub okapem poziomym (prostym),
 • na dachy mansardowe,
 • asymetryczne o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe i dwuspadowe,
 • nożycowe,
 • z podniesionym pasem dolnym,
 • z pasami równoległymi.

Nasze wysiłki skierowane są na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów z obszaru województwa podkarpackiego, dlatego nasze wiązary drewniane są starannie wytwarzane tak, aby usprawniać i przyspieszać prace budowlane.

Szerokie zastosowanie wiązarów dachowych

Oferowane przez nas rozwiązania z powodzeniem wykorzystywane są w:

 • domach
 • obiektach rolniczych
 • obiektach użyteczności publicznej
 • budynkach usługowo-handlowych
 • budynkach produkcyjnych

Nasza technologia znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych wielorodzinnych i wielopiętrowych, oferujemy także gotowe konstrukcje dachowe dostosowane do konkretnych modeli domów. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają. Drewniane kratownice głównie służą do tworzenia nieużytkowych poddaszy, które często pełnią rolę niewielkich pomieszczeń magazynowych, np. do przechowywania nart, choinek czy innych przedmiotów. Jednocześnie nasze wiązary mogą być również wykorzystane do zagospodarowania poddasza na cele użytkowe.

Produkcja wiązarów dachowych – podkarpacie

Jesteśmy jednym z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, które dysponują własnym tartakiem i stolarnią, co umożliwia nam uzyskanie wysokiej precyzji w produkcji drewnianych więźb. W naszych projektach używamy wyłącznie starannie dobranej tarcicy, a jest to certyfikowana tarcica oznaczona znakiem CE jako symbol jakości. Przeprowadzamy  4-stronne struganie i termiczne suszenie do odpowiedniego poziomu wilgotności, co nadaje tarcicy wysoką klasę wytrzymałości C-24. Wszystko to przekłada się na doskonałą wytrzymałość materiału.

Dachy Linter – technologia

W odróżnieniu od tradycyjnej konstrukcji dachowej, nasze wiązary dachowe są prefabrykowane w naszym zakładzie produkcyjnym. W firmie Dachy Linter korzystamy z zaawansowanego i specjalistycznego oprogramowania, które jest zgodne z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Każdy projekt jest nadzorowany przez doświadczonego inżyniera konstruktora, co gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego oprogramowania i wyspecjalizowanych maszyn osiągamy wysoką precyzję wymiarów oraz jakość wykonanych wiązarów.

Kratownice drewniane a wiązary dachowe

Kratownice drewniane to rodzaj wiązarów dachowych. Mianowicie wiązary to gotowe elementy więźby, które po zamontowaniu tworzą konstrukcję dachową. Wiązary składają się z desek lub bali, które po połączeniu za pomocą metalowych płytek tworzą kratownice. Kratownica nazywana również dźwigarem dostępna jest w trzech rodzajach – drewniana, żelbetonowa i stalowa. Najbardziej ekologiczna i najtańsza kratownica to kratownica drewniana.

Zalety wiązarów dachowych

Wiązary dachowe z drewna stanowią alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji więźby. Ich główną zaletą jest uniwersalność, umożliwiającą zastosowanie ich w większości domów. Prefabrykowane elementy charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością w porównaniu do tradycyjnych komponentów. Mogą być montowane w chłodnych okresach, a czas montażu oferowanych przez nas konstrukcji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych więźb ciesielskich. Płaski kształt gotowych prefabrykatów pozwala również na ograniczenie wilgotności w budynku. W przeciwieństwie do konstrukcji tradycyjnej więźby, nasze rozwiązania nie wymagają kosztownego betonowego stropu. Dzięki zastosowaniu certyfikowanego, wysokiej jakości drewna znacząco poprawiliśmy trwałość i solidność całej konstrukcji. Dodatkowo, nasze drewniane kratownice są odpowiednie do instalacji systemów fotowoltaicznych.

Zakup wiązarów dachowych w województwie podkarpackim – dlaczego my?

Decydując się na nasze rozwiązania, zyskujesz pewność posiadania solidnego dachu nad głową. W firmie Dachy Linter traktujemy każde zlecenie indywidualnie, oferując kompleksową obsługę montażu drewnianego dachu dla klientów z województwa podkarpackiego. Podejmujemy się wszystkich etapów, rozpoczynając od projektu konstrukcji, a kończąc na produkcji więźby, przywiązując szczególną wagę do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Zapewniamy szybką realizację zamówień oraz gwarancję wykorzystania do produkcji drewnianych wiązarów tylko wysokogatunkowych, starannie wyselekcjonowanych materiałów. Dodatkowo, oferujemy profesjonalne doradztwo i wsparcie, starając się dostosować najlepsze rozwiązania do charakterystyki danego dachu. Nasze konstrukcje dachowe z wiązarów z powodzeniem stanowią solidną podstawę dla ciężkich pokryć dachowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu, gdzie chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości dotyczące naszej oferty.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jak zbudowany jest wiazar?

 • jętka
 • pas górny
 • słupek
 • krzyżulec
 • płytka kolczasta
 • przestrzeń użytkowa
 • pas dolny
 • klin
 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  nieprzewidujący pomieszczenia użytkowego z okapem poziomym (prostym)

  Model przystosowany do konstrukcji niewykorzystujących poddasza jako pomieszczenia użytkowego. Rozmieszczenie słupków i krzyżulców w środku elementu utrudnia przemieszczanie się między nimi dlatego ten model polecany jest do konstrukcji z niezagospodarowanym poddaszem.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem opadającym (ukośnym)

  Odmiana wiązara standardowego, w której słupki i krzyżulce umieszczone są w inny sposób. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stworzona jest przestrzeń, którą można w dowolny sposób wykorzystać.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar standardowy

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu z okapem poziomym (prostym)

  Podobnie jak w poprzednim modelu, ten także wykorzystywany jest przy poddaszach, które mogą być zagospodarowane pomieszczeniem. Jedyna różnica to tzw. okap, który w tym przypadku nie wychodzi poza obrys całej konstrukcji.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar na dachy mansardowe

  przewidujący pomieszczenie użytkowe na poddaszu

  Ten model wykorzystywany jest w przypadku dachów mansardowych. Rozmieszczenie słupków oraz krzyżulców pozwala na zagospodarowanie poddasza w dowolny sposób.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy dwuspadowe

  Specjalna wersja więzara przygotowana na potrzeby Klienta dla dachów o nieregularnych kształtach. W tym modelu nie przewiduje się zagospodarowanego pomieszczenia na poddaszu.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar nożycowy

  podwyższający pomieszczenie na parterze

  Typ więzara, który ze względu na swoją konstrukcję przystosowany jest do podwyższania pomieszczeń na parterze. Polecany dla domów jednopiętrowych, w których zamiast przestrzeni na poddaszu powiększana jest przestrzeń parteru.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z podniesionym pasem dolnym

  podwyższający pomieszczenie na parterze z okapem opadającym (ukośnym)

  Model ten polecany jest dla domów jednopiętrowych, w których poddasze może być zagospodarowane pomieszczeniem. Wiązar ten podwyższa wysokość parteru ale jednocześnie pozwala urządzić poddasze w wybrany sposób.

 • Kratownice dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar z pasami równoległymi

  na dachy o niskim pochyleniu

  Prosta konstrukcja polecana wyłącznie do dachów o niskim nachyleniu. Dobrze sprawdzi się w każdym typie budynku.

 • konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Wiązar asymetryczny

  o pełnym skratowaniu wewnętrznym na dachy jednospadowe

  Przystosowany wyłącznie do dachów jednospadowych w różnego rodzaju budynkach. Prosta konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Doświadczenie, wysoka jakość i wieloletnia gwarancja - to wyznaczniki produktów wysokiej jakości. Nasza oferta to więźby dachowe stworzone w sposób, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Każdy projekt domu jest wyjątkowy i tak też podchodzimy do naszych Klientów. Oferujemy gotowe konstrukcje stworzone pod konkretny model domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.