zamów wycenę

Nasza technologia

Nasza technologia

Nasza firma realizuje zamówienia kompleksowo, począwszy od sporządzenia projektu konstrukcji dachowej przez naszego konstruktora, poprzez jej wykonanie na produkcji i bezpiecznym transporcie oraz wyniesieniu dźwigiem na ściany budynku, aż na montażu u naszego klienta kończąc.

 • konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Projekt

  W procesie powstawania projektu drewnianej konstrukcji dachowej stosujemy wyspecjalizowane i w najnowszej wersji oprogramowania amerykańskiej firmy MiTek® o nazwie Pamir. Firma MiTek® jest liderem prefabrykacji drewnianych konstrukcji dachowych na świecie. Oprogramowanie Pamir uwzględnia obowiązujące normy budowlane oraz gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji dzięki stosowaniu odpowiednich marginesów bezpieczeństwa.

  Nad oprogramowaniem czuwa doświadczony inżynier konstruktor obliczając wytrzymałość całej konstrukcji dobiera odpowiednie przekroje tarcicy i określa typ, wielkość i położenie płytek kolczastych w węzłach wiązara dachowego. W dalszym etapie gotowy projekt jest przesyłany do akceptacji inwestorowi, aby mógł on zobaczyć jak konstrukcja będzie wyglądać na interaktywnej wizualizacji 3D zanim zostanie przekazana na produkcję. Projekt ten zawiera również wypisane ustalenia i założenia projektowe. Po akceptacji projektu przez inwestora jest on przekazywany na dział produkcyjny.

 • konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Drewno

  Podstawowym materiałem do wykonywania wiązarów dachowych jest certyfikowane drewno konstrukcyjne o wysokiej klasie wytrzymałości C-24.

 • konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Płytki kolczaste

  Głównym łącznikiem w naszych prefabrykowanych konstrukcjach dachowych są certyfikowane i oryginalne stalowe płytki kolczaste MiTek® z wytłoczonymi kolcami. Ich zadaniem jest połączyć ze sobą poszczególne elementy drewna dzięki specjalistycznej prasy o odpowiednim nacisku. Tak połączone ze sobą drewniane elementy tworzą wiązar. Z takich właśnie wiązarów składa się prefabrykowana konstrukcja dachowa.

 • Więźba dachowa - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Produkcja

  Na podstawie projektu elementy drewniane są wycinane przy pomocy szwedzkiej produkcji, programowalnej piły sterowanej numerycznie -CNC. Następnie wycięte drewniane elementy składane są ze sobą na montażowych stołach i łączone płytkami kolczastymi przy zastosowaniu prasy hydraulicznej. Dzięki pile o dużej precyzji i stosowaniu materiałów wysokiej jakości możemy uzyskać wysoką dokładność naszych wyrobów – wiązarów dachowych.

 • wiązary drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Łączniki ciesielskie

  Podczas produkcji i montażu konstrukcji dachowych stosujemy wyłącznie markowe i certyfikowane stalowe łączniki (okucia ciesielskie, gwoździe i wkręty) od renomowanych producentów. Łączniki te posiadają stosowne aprobaty techniczne oraz są zabezpieczone przeciwkorozyjnie.

 • wiązary drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

  Montaż

  Usługę montażu możemy zaoferować Państwu dzięki naszej stałej współpracy z doświadczoną firmą specjalizującą się w instalacji wiązarów dachowych. Montaż w zależności od stopnia złożoności konstrukcji trwa od dwóch do kilku dni. Tak krótki czas w porównaniu z montażem tradycyjnej, ciesielskiej więźby dachowej jest możliwie dzięki prefabrykacji, czyli uprzedniemu przygotowaniu wiązarów dachowych w naszym zakładzie produkcyjnym. Ich szybki montaż na budowie u naszego klienta możliwy jest również dzięki precyzyjnemu wykonaniu wiązarów dachowych na podstawie dokumentacji wykonawczej, która towarzyszy nam również na placu budowy.

konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Projekt

Doświadczenie, wysoka jakość i wieloletnia gwarancja - to wyznaczniki produktów wysokiej jakości. Nasza oferta to więźby dachowe stworzone w sposób, który ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Każdy projekt domu jest wyjątkowy i tak też podchodzimy do naszych Klientów. Oferujemy gotowe konstrukcje stworzone pod konkretny model domu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę.

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe Mitek

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, konstrukcje dachowe Mitek, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.