zamów wycenę

PKD Linter

PKD Linter

Jesteśmy zlokalizowanym na terenie województwa lubelskiego, autoryzowanym producentem prefabrykowanych, drewnianych konstrukcji dachowych, wykonywanych w technologii MiTek®. Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim stażem w zakresie obróbki drewna. Posiadamy własnych brakarzy. Konstrukcje dachowe i szkieletowe produkujemy z certyfikowanego drewna.

wiązary drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jesteśmy autoryzowanym producentem prefabrykowanych konstrukcji drewnianych łączonych na płytki kolczaste firmy MiTek. Projektujemy, produkujemy oraz montujemy głównie konstrukcje dachowe w systemie drewnianych wiązarów kratowych oraz drewniane budynki o konstrukcji szkieletowej.

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji, od projektu konstrukcji, aż po montaż na budynku. Nasze konstrukcje produkujemy tylko ze skandynawskiego certyfikowanego drewna konstrukcyjnego klasy C24, łączonego za pomocą atestowanych płytek kolczastych firmy MiTek. Zastosowanie do produkcji wysokiej klasy materiałów posiadających niezbędne atesty i aprobaty techniczne ITB wymagane przez Polskie i Europejskie Normy, pozwala nam udzielać wieloletnich gwarancji na wykonane przez nas konstrukcje.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i firm – dla wszystkich, którzy cenią wysoką jakość i trwałość produktu. Oferujemy konstrukcje dachowe dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz rolniczego.

Dewizą naszego działania jest indywidualne podejście do każdej inwestycji, a zadowolenie inwestora z wykonanej realizacji jest dla nas ogromną satysfakcją.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas jako wykonawcę Państwa prefabrykowanej konstrukcji dachowej?

Nasze atuty, to:

 • Jesteśmy autoryzowanym zakładem prefabrykacji drewnianych konstrukcji dachowych wykonywanych w systemie płytek kolczastych MiTek®. Amerykańska firma MiTek® jest światowym liderem w prefabrykacji konstrukcji drewnianych.

 

 • Konstrukcje dachowe produkujemy z drewna skandynawskiego klasy C24.
 • Korzystamy z wysokiej jakości i wyłącznie oryginalnych ocynkowanych stalowych płytek kolczastych MiTek®, na który posiadamy aprobaty techniczne oraz stosujemy branżowe oprogramowanie do projektowania konstrukcji dachowych Pamir® MiTek®.
 • Wykorzystujemy wyłącznie markowe i wysokiej jakości stalowe okucia ciesielskie amerykańskiej firmy Simpson Strong-Tie®. Nie stosujemy marketowych i tanich okuć ciesielskich, gdyż wiemy że nośność każdego połączenia jest kluczowa dla wytrzymałości całej konstrukcji dachowej.
 • Stosujemy wyłącznie certyfikowane, konstrukcyjne drewno, klasy wytrzymałościowej C-24, które jest 4-stronnie strugane wraz a 4 krawędzie są ścięte lub zaokrąglone.
 • Możemy przedstawić Państwu dokumenty świadczące o jakości i pochodzeniu materiałów, które stosujemy przy produkcji i montażu drewnianych konstrukcji dachowych. Są to m.in. takie dokumenty jak: certyfikat jakości CE, Zakładową Kontrolę Produkcji (ZKP), certyfikaty i aprobaty na płytki kolczaste MiTek® i okucia ciesielskie Simpson Strong-Tie®, tarcicę konstrukcyjną wysokiej klasy wytrzymałości C-24 oraz na technologię MiTek® związaną z wykonywaniem prefabrykowanych konstrukcji dachowych.
 • Posiadamy szwedzkiej produkcji piłę RANDEK do drewna sterowaną numerycznie, która zapewnia wysoką dokładność i powtarzalność wycinanych drewnianych elementów.
 • Posiadamy Zakładową Kontrolę Produkcji (ZKP), a nasze wyroby możemy oznaczać znakiem jakości CE. Każdy z etapów produkcyjnych jest kontrolowany i ewidencjonowany.
 • Zanim rozpoczniemy proces produkcji konstrukcji dachowej, prześlemy drogą mailową jej projekt z przyjętymi założeniami i ustaleniami oraz interaktywną wizualizację 3D. Dzięki temu będą mogli Państwo zobaczyć, jako ona będzie wyglądała oraz czy wszystkie ustalenia się zgadzają, zanim rozpoczniemy jej produkcję.

 

 • Zanim podpiszemy z Państwem umowę, możemy przesłać jej wzór do zapoznania się z nią drogą mailową.
 • Realizacje wykonujemy kompleksowo. Począwszy od sporządzenia projektu wiązarowej konstrukcji dachowej, poprzez wykonanie jej w naszym zakładzie prefabrykacji konstrukcji drewnianych, a następnie po naszej stronie jest jej transport, wyniesienie dźwigiem na wieńce ścian budynku i kończąc na jej montażu. Jesteśmy odpowiedzialni za każdy z etapów realizacji Państwa zamówienia.
 • Istnieje możliwość zarezerwowania terminu montażu przed podpisaniem umowy.
 • U nas mogą Państwo negocjować wysokości poszczególnych 3 rat płatności.
 • Wyznaczymy Państwu osobistego opiekuna realizacji, który będzie prowadził Państwa zamówienie od momentu sporządzenia oferty projektowo-cenowej, a następnie projektu produkcyjnego i montażowego, aż po dostarczenie dokumentacji powykonawczej (końcowej).

 

 • Możemy zaoferować usługę montażu konstrukcji dachowej dzięki naszemu stałemu i doświadczonemu partnerowi, z którym współpracujemy.
 • Aby mieć pewność, że TIR będzie w stanie dojechać na Państwa działkę, a dźwig będzie mógł zostać odpowiednio rozstawiony oceniamy to osobiście przed lub w trakcie podpisywania umowy.
 • Po zakończonym montażu dostarczamy dokumentację powykonawczą, tj. projekt wykonawczy z kartą gwarancyjną.
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Wiedza i doświadczenie pozwalają nam tworzyć produkty dopasowane do potrzeb nowoczesnych Klientów. Zaufali nam już tysiące, zaufaj i Ty!

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.