zamów wycenę

PKD Linter

PKD Linter

Jesteśmy zlokalizowanym na terenie województwa lubelskiego, autoryzowanym producentem prefabrykowanych, drewnianych konstrukcji dachowych, wykonywanych w technologii MiTek®. Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim stażem w zakresie obróbki drewna. Posiadamy własnych brakarzy. Konstrukcje dachowe i szkieletowe produkujemy z certyfikowanego drewna, pochodzącego z naszego tartaku.

wiązary drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Jesteśmy autoryzowanym producentem prefabrykowanych konstrukcji drewnianych łączonych na płytki kolczaste firmy MiTek. Projektujemy, produkujemy oraz montujemy głównie konstrukcje dachowe w systemie drewnianych wiązarów kratowych oraz drewniane budynki o konstrukcji szkieletowej.

Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji, od projektu konstrukcji, aż po montaż na budynku. Nasze konstrukcje produkujemy tylko z czterostronnie struganej, certyfikowanej tarcicy konstrukcyjnej klasy C24, badanej maszynowo pod względem wytrzymałościowym, suszonej komorowo do wilgotności 15%, łączonej za pomocą atestowanych płytek kolczastych firmy MiTek. Zastosowanie do produkcji wysokiej klasy materiałów posiadających niezbędne atesty i aprobaty techniczne ITB wymagane przez Polskie i Europejskie Normy, pozwala nam udzielać wieloletnich gwarancji na wykonane przez nas konstrukcje.

Oferta nasza skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i firm. Dla wszystkich, którzy cenią wysoką jakość i trwałość produktu. Oferujemy konstrukcje dachowe dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz rolniczego.

Dewizą naszego działania jest indywidualne podejście do Klienta, a najbardziej satysfakcjonuje nas możliwość dalszej współpracy.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas jako wykonawcę Państwa konstrukcji dachowej?

Nasze atuty, to:

 • Jesteśmy autoryzowanym zakładem prefabrykacji drewnianych konstrukcji dachowych wykonywanych w systemie płytek kolczastych MiTek®. Amerykańska firma MiTek® jest światowym liderem w prefabrykacji konstrukcji drewnianych.
 • Konstrukcje dachowe produkujemy z drewna z własnego tartaku. Posiadamy własnego brakarza, a nasze drewno jest certyfikowane.
 • Stosujemy wyłącznie certyfikowane, konstrukcyjne drewno, klasy wytrzymałościowej C-24, które jest 4-stronnie strugane wraz a 4 krawędzie są ścięte lub zaokrąglone.
 • Aby mieć pewność, że TIR będzie w stanie dojechać na Państwa działkę, a dźwig będzie mógł zostać odpowiednio rozstawiony oceniamy to osobiście przed lub w trakcie podpisywania umowy.
 • Zanim podpiszemy z Państwem umowę, możemy przesłać jej wzór drogą mailową do spokojnego zapoznania się w domowym zaciszu.
 • Korzystamy z wysokiej jakości i wyłącznie oryginalnych ocynkowanych stalowych płytek kolczastych MiTek®, na który posiadamy aprobaty techniczne oraz stosujemy branżowe oprogramowanie do projektowania konstrukcji dachowych Pamir® MiTek®.
 • Możemy zaoferować usługę montażu konstrukcji dachowej dzięki naszemu stałemu parterowi, z którym współpracujemy.
 • Posiadamy szwedzkiej produkcji piłę do drewna sterowaną numerycznie, która zapewnia wysoką dokładność i powtarzalność wycinanych drewnianych elementów.
 • Po zakończonym montażu dostarczamy dokumentację powykonawczą, tj. projekt wykonawczy z kartą gwarancyjną.
 • Posiadamy Zakładową Kontrolę Produkcji (ZKP), a nasze wyroby możemy oznaczać znakiem jakości CE. Każdy z etapów produkcyjnych jest kontrolowany i ewidencjonowany.
 • U nas mogą Państwo negocjować wysokości poszczególnych 3 rat płatności.
 • Realizacje wykonujemy kompleksowo. Począwszy od sporządzenia projektu wiązarowej konstrukcji dachowej, poprzez wykonanie jej w naszym zakładzie prefabrykacji konstrukcji drewnianych, a następnie po naszej stronie jest jej transport, wyniesienie dźwigiem na wieńce ścian budynku i na jej montażu kończąc. W naszej odpowiedzialności jest więc każdy z etapów realizacji Państwa zamówienia.
 • Istnieje możliwość zarezerwowania terminu montażu przed podpisaniem umowy.
 • Wykorzystujemy wyłącznie markowe i wysokiej jakości stalowe okucia ciesielskie amerykańskiej firmy Simpson Strong-Tie®. Nie stosujemy marketowych i tanich okuć ciesielskich, gdyż wiemy że nośność każdego połączenia jest kluczowa dla wytrzymałości całej konstrukcji dachowej.
 • Zanim rozpoczniemy proces produkcji konstrukcji dachowej, prześlemy drogą mailową jej projekt z przyjętymi założeniami i ustaleniami oraz interaktywną wizualizację 3D. Dzięki temu będą mogli Państwo zobaczyć, jako ona będzie wyglądała oraz czy wszystkie ustalenia się zgadzają, zanim rozpoczniemy jej produkcję.
 • Wyznaczymy Państwu osobistego opiekuna realizacji, który będzie prowadził Państwa zamówienie od momentu sporządzenia oferty projektowo-cenowej, a następnie projektu produkcyjnego i montażowego, aż po dostarczenie dokumentacj powykonawczej (końcowej).
 • Możemy przedstawić Państwu dokumenty świadczące o jakości i pochodzeniu materiałów, które stosujemy przy produkcji i montażu drewnianych konstrukcji dachowych. Są to m.in. takie dokumenty jak: certyfikat jakości CE, Zakładową Kontrolę Produkcji (ZKP), certyfikaty i aprobaty na płytki kolczaste MiTek® i okucia ciesielskie Simpson Strong-Tie®, tarcicę konstrukcyjną wysokiej klasy wytrzymałości C-24 oraz na technologię MiTek® związaną z wykonywaniem prefabrykowanych konstrukcji dachowych.
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

Wiedza i doświadczenie pozwalają nam tworzyć produkty dopasowane do potrzeb nowoczesnych Klientów. Zaufali nam już tysiące, zaufaj i Ty!

Nasze atuty
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych
konstrukcje dachowe drewniane - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Gotowe wiązary dachowe

Zapytaj nas o gotowe rozwiązania, które sprawdziły się już w tysiącach domów.

ZAMÓW WYCENĘ
konstrukcje dachowe - PKD Linter - producent wiązarów dachowych

Napisz do nas

pozostańmy w kontakcie

  Twoje dane są bezpieczne. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.